Vanaf september 2022 t/m heden
Het PAB heeft ingestemd met: De derde wijziging van de Verordening Starterslening gemeente Papendrecht. en hiertoe € 1.000.000 te storten in het fonds Starterslening bij SVn.
Wij stemden in met: De Algemene begraafplaats Papendrecht te herinrichten. 2. Het dienstgebouw bij de begraafplaats nieuw te bouwen. 3. Een krediet beschikbaar te stellen van in totaal € 4.515.200 voor het herinrichten van de begraafplaats en de nieuwbouw van een dienstgebouw.
Onze motie "doneerringen" is aangenomen en vraagt aan het college: in samenwerking met relevante partners (zoals afvalverwerkers, supermarkten én lokale partijen) te onderzoeken welke locaties in de gemeente geschikt zijn voor statiegeldvangers/doneerringen; -een plan te ontwikkelen en een pilot uit te voeren voor de plaatsing van statiegeldvangers/doneerringen op strategische plekken zoals parken, sportvelden en winkelcentra;- Te onderzoeken of de pilot te financieren is met de bestaande middelen voor zwerfafvalpreventie en duurzaamheid.-de resultaten van deze pilot na een jaar te evalueren en de raad hierover te informeren.
Wij stemden in met de motie waarin het volgende gevraagd is: In samenwerking met andere Drechtsteden gemeenten te onderzoeken of en hoe een vestiging van Filomena gerealiseerd kan worden in de Drechtsteden; De gemeenteraad uiterlijk in mei 2026 te informeren over de uitkomsten van dit onderzoek. Het gaat over een veilige plek waar vrouwen die gevaar lopen slachtoffer te worden van huiselijk geweld of erger (elke 8 dagen wordt een vrouw in dergelijke situaties vermoord).
Ingestemd met mogelijke uitbreiding BOA’s.
De door het PAB mede ingediende motie "Motie Strengere aanpak overlast pest/intimidatie gedrag jongeren" is aangenomen en omvat het volgende: 1. Een vervolgstap te zetten richting de jongeren en hun ouders/verzorgers van wie de identiteit bekend is, in de vorm van bijvoorbeeld een boete en/of doorverwijzing naar HALT; 2. In het Gemeentenieuws nogmaals aandacht te vragen voor het terugdringen van pest/intimidatie gedrag en inwoners op te roepen dit vooral te (blijven) melden om aldus beter in kaart te krijgen, waar en door wie deze ongeregeldheden zich voordoen; 3. Te onderzoeken of er inmiddels stappen zijn gezet door Suppord om deze jongeren te bereiken en invloed uit te oefenen inzake hun gedrag; 4. Te onderzoeken of het haalbaar is om zogenaamde ‘buurtvaders/buurtmoeders’ in te zetten, een methode die in andere gemeenten succesvol is gebleken; 5. De eventuele kosten te betalen uit de voorzieningen Maatschappelijke Ontwikkelingen en Jeugd & Jongerenoverlast ( uit de beantwoording van een vraag in de vergadering van 20 november bleek dat er in deze “potten” nog geld beschikbaar is); 6. De onder 1 en 2 genoemde maatregelen en onder 3 en 4 genoemde onderzoeken met onmiddellijke ingang op te starten; 7. De raad op de hoogte te houden van de vervolgstappen en verslag te doen van de resultaten bij de evaluatie rondom de feestdagen/oud en nieuw.
Wij hebben de motie "Meldpunt onveilige situaties" gesteund. Deze motie vraagt het volgende: 1. Te faciliteren dat inwoners in 2026 op een laagdrempelige manier onveilige plekken bij de gemeente kunnen melden via de gemeentepagina/BuitenBeter app door een extra categorie Onveilige Locaties toe te voegen 2. Aandacht geven op de gemeentepagina zodra dit gerealiseerd is.